Forum

Your code

Atv almak için karar veremiyorum yardım eder misiniz

Boyum uzun olduğu için kasa olarak büyük bir atv istiyorum ancak motor hacmi olarak çok büyük olmasına gerek yok. Haftaiçinde şehir içinde kullanıcam haftasonları arazide kullanıcam. Görüntü biraz daha önemli ve 10.000 tl civarı param var ikinci el bakıyorum önerebileceğiniz model var mı ? 4 x2 olsada sorun olmaz TGB 325 baktım ama fiyatlar çok değişken. Ve son olarakta ikinci el off road atv aldıktan sonra ötv ödeyip plaka çıkarabiliyo muyuz ?

Aynı uzun boy problemi bende de var (1.90cm) geçen yıl eşime KUBA eland 200T aldım ve komşumuzda KUBA Jumbo 200 var 2 ATV'yi de kullanıyorum tek başımayken hiç bir sıkıntı yok ama arkaya birisini aldığım zaman çok sıkıntılı oluyor dizler sıkışıyor arazide sürekli dizler vuruyor uzun bir gezi olursa dizler morarıyor bu 2 tip ATV den düşünüyorsan eğer '' Ben Tek Kullanacağım'' demiyorsan  vazgeç derim. Şu sıralar bende mevcut KUBA'yı satarak 2 kişi ve çantalarla rahatça sığabileceğim bir ATV arayışındayım. Biraz araştırdım sanırım 20.000TL ile 35.000TL arasında değişiyor isteklerimi karşılayan ATV'ler ( TGB, CFMOTO, Arctic Cat, Polaris) şuan Benim listemde ki ATV'ler. 20-21.000TL civarında az 3000-6000 KM arasında TGB ler var büyük ihtimal ile benim tercihim bu yönde olacak. Umarım sende kafana göre bir ATV bulursun ( Tek tavsiyem KUBA'dan uzak dur )

Tgb 325 modeli nasıl sizce boyutları büyük gibi geldi. Bide ben yeni başlıyorum bunuda brlirtirim çok güçlü olmaması lazım galiba

TGB 325 de çok güzel TGB nin en kötüsü bile cok iyidir dünyanın en iyi 5 markasından biri boyutları büyük ( uzunluk:2.15cm genişlik:118 yükseklik:117 ) 550'liklerle aynı boyda rahatça sığarsın diye düşünüyorum http://youtu.be/i4FqLZCCxE4 videodaki adam en az 1.75cm boyunda fikir verir. iyi düşünmen lazım hele ki yeni başlıyorsun çok zevk alacaksın hiç inmek istemeyeceksin daha güçlü olsaydı keske dememen lazım çünki alınca hemen satılıp değiştirilebilecek birşey değil en mantıklısı bulabilirsen 1-2 gün kiralamak. Yardımı dokunur

Teşekkür ederim.. son olarak off-road atv'yi ikinci el alıp plaka çıkartabiliyor muyuz ?

Karar verebildin mi bilmiyorum bir ekleme yapmak istiyorum birkaç servisle görüştüm ve TGB firmasının tüm modellerinde parça sıkıntısı çektiklerini öğrendim. Kötülüyor desem adam kendi sattığı 30-40 bin TL lik ürünü neden kötülesin diye düşündüm ama servisin söylediği 2-4 ay parça bekledikleri. firmanın Avrupa da çok iyi olduğu fakat türkiye distribütörünün ( KUBA ile aynı ) iyi olmadığı parça temininde çok sıkıntı yaşadıklarını söylediler. uzun uzadıya anlatıp kafanı yormayayım ama ben TGB den soğudum şahsen. yakınındaki servislerle iyice konuş. sonra pişman olma. ayrıca; İkinci el TGB almak riskli, parçası pahalı atıyorum marş dinamosu 1200 TL bozuk olup olmadığını motordan anlamıyorsan anlamazsın. 2. el çok riskli BENCE.

KUBA M550 almayı düşünüyorum açıkcası bir çok kişiden olumlu tepki aldım hem boyutları buyuk hem guclu makine bide türkiyede en rahat yedek parça ve servisinin oldugu marka diğer atv motorlar da sureklı parça sorunu oluyormuş 4-5-6 ay bir parçayı bekliyen insanlar var kuba da bu tür sıkıntılar olmadığını (diğer markalara göre) ve fiyat olarak performans olarak en uygunu kuba sanırım alıcam karar aşamasındayım.

cf moto alabilirsiniz.