Atv Motor Lastikleri Hakkında Herşey

Atv Motor Lastikleri Hakkında Herşey

Atv motor lastik seçimi nasıl olmalıdır?

Atv motor hobisine yeni başlayan kişiler için bugün sizlere elimden geldiğince atv motor lastikleri konusundan bahsetmeye çalışacağım. Sizlerde bu konudaki düşüncelerinizi yorum kısmından yazabilir ve eklenmesi gereken bilgileri ise ekleyebiliriz.

Konuya başlayalım. Atv motor lastikleride aynı otomobil lastikleri gibi kalite kalite ve model model olarak ayrılmaktadır. Lastikler arazi ve yol lastikleri olarak ikiye ayrılmaktadır. Her iki lastik türününde yerinde kullanılmasını şiddet ile tavsiye etmekteyiz.

Peki Yerinde kullanılmaz ise ne olur?

Arazi lastiğini ele alalım. Bu lastiği asfaltta kullanır isek titreşim çok fazla olur.

Arazi lastikleri asfalt yapısına uygun olmadığından çok daha hızlı aşınacaktır ve lastik ömrü biraz daha kısa olacaktır.

Arazi lastikleri fiyat olarak birazcık daha pahalı bir lastiktir. Yanlış kullanım ile ömrünün kısalması sizi maddi olarak etkileyebilir.

Asfalt yol lastiklerini ele alalım. Bu lastiklerinde yine yerinde kullanılması gereklidir.

Arazide kullanılması durumunda, dişli yapısı uygun olmadığından arazide performans olarak arazi lastiğine göre düşük olacaktır.

Özellikle çamurlu bir yerde arazi lastikleri çamuru tutmaması için tasarlanmıştır fakat yol lastikleri tutucu yapısı nedeni ile çamurlar tekere daha çok tutulur kaymalara ve saplanmalara neden olur.

Yol lastikleri araziye daha fazla tutunamadığından daha fazla performans harcar buda size yakıt israfına neden olur.

Arazide pati çekme gibi durumlarda yapısı itibari ile daha fazla aşınarak lastiklerin daha hızlı tükenmesine neden olur.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz