Atv Motor Zorunlu Trafik Sigortası Ne Kadar?

Atv Motor Zorunlu Trafik Sigortası Ne Kadar?

Atv Motor Zorunlu Trafik Sigortası Ne Kadar?

Atv motorlar hakkında bilgi vermeye kaldığımız yerden devam ederken bugün sizlere on road atv motorlarda zorunlu trafik sigortası yapılması şartı var mıdır ve atv motor sigortası ne kadar soruları hakkında bilgilendirmelerde bulunacağım.

Daha önceki konularımıza sizlere on road ve of road atv motorlar arasındaki farklardan bahsetmiştik. Bilmeyenler için https://atvmotor.web.tr/on-road-atv-ile-off-road-atv-fark-nedir/ konusuna bakarak kısa bir bilgi edinebilir. Tekrar olarak şunu belirtmek isterim ki on road atv motor satın aldınız diye illaki plaka takılacak diye bir mecburiyet yoktur. Plaka sadece trafiğe çıkılacak ise on road atv motorlar takılabilmektedir. Arazide kullanacaksanız eğer on road olsada plaka takmanıza gerek yoktur.

Plakalı atvlerde zorun olan sigorta yapılması şarttır. Aynı motosikletlerdeki gibi sigorta yapılmamasının trafik cezası bulunmaktadır.

Atv motor Zorunlu trafik sigortası hesaplama?

Tüm sigorta poliçelerinde olduğu gibi kullanıcının yaşı, tecrübe, yapmış olduğu kazalar ve atv motorun yaşı modeli ve değeri baz alınarak sigorta şirketleri tarafından hesaplanmaktadır. Bu durum sigorta şirketlerden şirkete göre değişiklik gösterildiğinden sigorta hesaplaması yapmak mümkün değildir. Bunu kesin bir şekilde öğrenmenin tek yolu bir sigorta şirketini arayarak bilgi almanızdır.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

 1. Murat dedi ki:

  arazide kullanılan atvlerin plaka kullanmaması baya ucu açık bir uygulamaymış. tarla yolunda atv’de plaka aranmıyor garibime gitti 🙂

 2. Hakan dedi ki:

  Uzun zamandır aradığım bir konuydu çok yardımı dokundu teşekkürler

 3. Uysal dedi ki:

  Merhabalar öncelikle sitede çok güzel bilgiler mevcut ATV hakkında çok yararlı bilgilere sahip olsum teşekkürler.

 4. JimmiXS dedi ki:

  atv motor sigortasında mecbur olduğunu öğrendim teşekkürler

 5. seren dedi ki:

  atvlerde normal araçlar kadar çoğaldı ücretlerin artması normal, zorunlu sigorta yapmak şart

 6. Zeynep Şanlı dedi ki:

  trafik sigortası bece tüm motorlu araçlar için gheçerli olması gerekiyor.

 7. Erkan dedi ki:

  Ben yeni atv aldim 250 cc lik yasim 22 ehliyet yasi 3 bu arada b sinifi ehliyetle kullaniyorum on road asfat icin tasarlanmistir kask ve trafikte kaza sebebiyet vermeden ilerlemek sizin basta yapicagiz is zorunlu trafik sigotasi 1072 tl cikti ilk aracim oldugunda dolayi birde 250 cc

  1. Sigortaları çok yüksek son düzenleme ile biraz daha azalmış olmalı

 8. Mock dedi ki:

  2013 model 400cc atv için 300 lira sigorta yaptırdım. Samsun ili için. Yaşım 35 ilk plakalı atv motorum bunun dışında bir otomobil ve jipim var ikisi de yıllardır kazasız. Sigortayı bu sebepler düşürür mü bilemiyorum. Ama bana çok uygun geldi.

Yorum Yaz