on road atv ile off road atv fark Nedir?

on road atv ile off road atv fark Nedir?

On road atv ile off road atv fark Nedir?

Merhaba atv motor sevenleri. Atv motor almak isteyen kişilerin en çok takıldıkları konular başında on road atv ile off road atv fark Nedir? sorusuna size iki ayrı başlık ile elimden geldiğince anlatmaya çalışacağım.

1- On road atv motor nedir?

On road atv motor ile off road atv motor dış görünüşleri arasında fark olmayan sadece mekanik olarak birkaç ufak fark olan atv modelidir.(üreticisine göre bazen değişebiliyor) On road atv motor modelleri satışı geçerli olan tüm ülkelerce kabul edilen bir atv motor modelidir. On road atv motorlar ile trafiğe çıkarılabilir tek atv motor modelidir.

On road atv motorlar trafiğe uygun üretim yapıldığından hem arazide hemde asfalt ile kullanabilmektedir. Buna istinaden bu motora plaka takılabilir ve şehir içerisinde herhangi bir kanuni sorun ile karşılaşmadan kullanabilir.(Sigorta,ehliyet muayene vb şeylerden sonra)

2- Off road atv motor nedir?

Off road atv motorlar on road atv motorlardan farklı olarak araziye daha uygun bir biçimde üretilmektedir. Off road atv motorlar ile kesinlikle trafiğe çıkılmaz ve trafik polisine yakalanmanız durumunda bir çok cezai işlem uygulanacaktır. Bakınız motor cezaları konusuna. Off road atv motor plaka takılmaz ve sadece trafiğe kapalı alanlarda kullanılabilen atv motor türüdür.

On road ile off road arasındaki en temel fark on road plaka takılabilen ve trafiğe çıkılabilen atv motordur, off road atv motor ise plaka takılamayan sadece trafiğe kapalı bir alanda kullanılabilen bir atv motor türüdür.

Off Road Atv On Road – On road atv Off road Yapmak Mümkün mü?

Bazı kullanıcılardan gelen sorularda off atv on road çevrilebiliyor mu tarzında sorular gelmektedir. Biraz araştırma yaptıktan sonra bir kullanıcı bunu denemek istemiş ve başaramamış. Bunun nedeni olarak ise off road atv motor araziye göre uygun üretildiğinden bazı parçaların değişmesi gerekmektedir. Bu parçaları arkadaş değiştirmiş ve on road atv motor ile bire bir yapmasına rağmen sanayi bakanlığı gibi yerlerden gerekli izin ve belgeleri alamamıştır. Bu araştırma neticesinde her ikisinide yapmak imkansızdır.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

 1. Selçuk dedi ki:

  şahsi fikrim atv motorlar off road olarak kullanılmalıdır. on road olarak atv kullanmak trafik ve ülkemizdeki usta şöförleri de!! hesaba katarsak oldukça tehlikeli olabilir

 2. Burakeo dedi ki:

  Trafikte kullanılması sakıncalıdır

 3. Ibrahim Kesen dedi ki:

  Trafikte dolu araclar bile 80-90km hizla gidiyor.
  Atv si 250cc den büyük olanlar risk alip kolay kolay trafige çıkmasınlar..4saniye sonra bir kum kamyonu 90km ile gelirse sizin ondan daha hızlı olmaz

 4. Hasan dedi ki:

  Güzel yazı teşekkürler

 5. Hatay dedi ki:

  On road lar ile bizim Hatay’ın leçelik yerlerinde gezmek mümkün tam bizim oraya göre bir araç

 6. siyasal bay dedi ki:

  teşekkürler iyi bir haber olmuş

 7. Olcan dedi ki:

  bana on road atv motorlar daha estetik geliyor ama genelde beğenilenler off road atv motorlar. Araziye daha uygunluk gösterdiği için olmalı

 8. Semih dedi ki:

  baya açıklayıcı olmuş hocam, off road efsanedir ya. tekirdağ çorluda geçenlerde yarıştılar. son derece heyecanlıydı.

 9. sezgin dedi ki:

  ben off road olanı kullanmak isterim ama çok güçlü kullanması zor

 10. kürşat KARABURÇAK dedi ki:

  sakın resimlere aldanıp onroad t3 diye #mondial #terratrack almayınız. 2 ay oldu 10 gün kullanamadım bildiginiz lego gibi dağılıyor çok kötü mazlene motor aksam sürekli fren motor eklem ayna o bu birsürü sorun sorun sorun

  1. Bilgilendirme için teşekkür ederim.

Yorum Yaz